Muusikatöö

Koguduse kammerkoorist

_DSC0095Oleme EELK Tartu Maarja koguduse koor, mis loodi aastal 1836. Niisugune aastanumber seisab kirikukoori lipu peal, mis valmistati 1936. aastal koori 100ndaks aastapäevaks. Koguduse laulukoor osales eesti esimesel üldlaulupeol 1869 Tartus ja võitis võistulaulmisel ka auhinna.
Laulukoor on tegutsenud läbi 181 aasta erinevates vormides – segakoorina, kammerkoorina, noortekoorina. Praegu on meie koosseis suurema segaansambli mõõtu. Unistame sellest, et meist võiks saada taas kammerkoor. Meiega liitumisel on määravaks tahe laulda, oma lauluoskust ja häält arendada. Koori repertuaaris on vaimulik muusika: erinevates keeltes, erinevatest maadest ja erinevatest ajastutest. Väikese ülevaate saab: http://solideogloria.edicy.co/repertuaar
2016. aastal tähistasime koori 180. sünnipäeva. Selle raames andsime kontserdi Kirikute ÖÖl, käisime kontsertreisil Lätis, korraldasime kogudusega koori sünnipäeva ja A. H. Willigerode 200. sünniaastapäeva tähistamiseks konverentsi ja laulupäeva ning esitasime C. Saint-Saënsi “Jõuluoratooriumi” koos Vanemuise Seltsi Segakoori, solistide ja kammerorkestriga.
2017. aasta maikuus osalesime EELK kirikukongressi avajumalateenistusel ja juunis Suure-Jaanis toimuval, juba traditsiooniks saanud vaimulikul laulupäeval. Sügis-talvel on plaanis järgmisi suurprojekte.
Kooril on sõpruskoor “Vox humana” Poris, Soomes. Koori dirigent on Eestist pärit Guido Kriik.

Rohkem infot koori tegemiste kohta on leida aadressil www.solideogloria.edicy.co, samuti  meie Facebooki lehelt https://www.facebook.com/SDG1836/

Salvestused koori ülesastumistest: https://www.youtube.com/watch?v=88Xi5y3E__E&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=pZSDDncUn7M&feature=youtu.be

 

Laste lauluring

Lauluring “Maarja laululapsed” asutati 2007. aastal. Ringi töös osalevad laulu- ja mänguhimulised lapsed vanuses 6 – 12 aastat. Meie repertuaaris on kirikupühade ja erinevate tähtpäevade laulud. Ringitunnis vaheldub laulude õppimine erinevate mängudega. Õpime ka oma häält õigesti kasutama ja esinemisjulgust saame treenida koguduses perejumalateenistustel kaasa teenides. Lauluringi tunnid toimuvad pühapäeviti kl 11.30. Uued lauljad on alati teretulnud!

 

 Ansambel Servimus Dominum

Ansambel “Servimus Dominum”  on asutatud 2013. aastal. Koosseis Helika Gustavson-Rätsep (sopran), Kalle Loona (viiul), Anneli Klaus (orel) esitab peamiselt vaimuliku sisuga muusikat. Repertuaaris on ka kaunimaid teoseid klassikalisest muusikast läbi mitme sajandi. Meelispaigad esinemiseks on kirikud, kus olemas heas korras orel. Võimalik on aga koostada ka kava, kus kasutatakse mõnda teist klahvpilli (klaver, harmoonium, süntesaator).
Et kaks meist – Helika ja Anneli – on elukutselt kirikumuusikud ja kavas just vaimulik muusika läbi mitme sajandi, siis sai nimi valitud vastavalt sellele.

“Servimus Dominumil” on mitu kõnekat tähendust:
teenime Issandat
täidame Issanda tahtmist
oleme Issanda teenistuses
toimime Issanda meele järgi
Meie ansambli moto ongi teenida Issandat läbi muusika.
Servite Domino in laetitia! 

 

Kandlering

Kandlering tuleb kokku üle nädala teisipäeviti kl 18.00. Mängitakse 6- ja 7-keelsetel väikekanneldel. Ringi juhendab Anneli Vilbaste. Üles astutakse peamiselt kirikupühade jumalateenistustel, aga ka näiteks koguduse jõulupeol ja Kirikute ÖÖ ürituste raames.

Ringis osalevad nii lapsed kui ka täiskasvanud. Ja uued mänguhuvilised on alati oodatud.