Hingehoid ja diakooniatöö

Kirjutatud poolt.

EELK Tartu Maarja kogudus on ajalooline kihelkonnakogudus, mille kihelkonda kuuluvad ka tänapäeval Tartut ümbritsevad vallad Luunja, Tähtvere, Ülenurme ja Haaslava. Koostöö valdadega põhineb diakooniatööle ning vallad võimaldavad aeg ajalt oma elanikele transporti koguduse jumalateenistustele.

logoHetkel organiseerib EELK oma riiklikku diakooniatööd, mistõttu Tallinna on rajatud EELK Perekeskus. Perekeskuse tööle rõõmuga kaasa elatud ning palvetatud nii peredega tehtava töö, kui ka selle eest, et kord võik EELK Perekeskus ka Tartus abivajajatele oma uksed avada. Praegu on puudu vajaminev rahastus, kuid EELK Tartu Maarja koguduses on alustatud tööd vabatahtlike jõududega.

EELK Tartu Maarja kogudus pakub pideva teenustena higehoidu ning võimalust tellida paarisuhte koolitust Paarisuhte ehituskivid. Samuti on kogudusel valmidus leinatöö läbiviimiseks.

Koguduses on abivajajaid valmis vastu võtma kaks hingehoidjat: koguduse vaimulik Joona Toivanen ning koguduse diakooniatöötegija Lea Saar. Mõlemaga saab tulla rääkima keeruliste eluolukordade puhul, usukriisides või muudel vaimulikel teemadel. Joona on õppinud hingeohoidu nii Tartu ülikoolis teoloogiat õppides kui ka EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminaris. Lea on teinud hingehoiutööd praktikandina Tartu Naistekliinikus ja Tartu Hingehoiukeskuses ning juhtinud viis aastat Tartu Maarja koguduses leinatööd, juhendades kaks korda aastas eneseabi gruppe inimestele, kes on kaotanud oma lähedase surma läbi. Lea on valmis viima läbi leinagruppe (kestusega kaheksa nädalat) Tartu lähistel.

Leinagrupp EELK Tartu Maarja koguduses

EELK Tartu Maarja koguduses alustab 25. märtsil taas tegevust leinagrupp. Grupiga kutsutakse liituma täiskasvanud inimesi, kes on kaotanud lähedase inimese. Kokkusaamised toimuvad seitsmel järjestikusel kolmapäeval algusega kell 18 aadressil Õpetaja Jätka lugemist →

Posted in muu | Leave a comment