Koguduse koor

Tartu Maarja Kirikukoor saab oma algusajaks lugeda aastat 1836, ka koori lipp pärineb sellest kaugest ajast. Tartu Maarja kirik on Eesti laulupidude traditsiooni häll. Tartu Maarja kirikukoor osales Eesti I üldlaulupeol ning ka võistulaulmisel. Sellest johtuvalt on kooril vägagi oluline emotsionaalne ülesanne hoida ning arendada Eesti koorimuusikat ja kultuuri. Tartu Maarja Kirikukoori soov on kasvada üheks Eesti esinduskollektiiviks, esitades Eesti ja maailma koorimuusika tippteoste kõrval ka vokaalsümfoonilisi teoseid. Ühtlasi loodab koor oma tegevusega toetada Tartu Maarja kiriku taastamist.

Lilyan Kaiv (1974) lõpetas Eesti Muusikaakadeemia kooridirigendina 1998 ning magistratuuri 2002 aastal. 2005 lõpetas Lilyan Eesti Muusikaakadeemia sümfooniaorkestri dirigeerimise erialal.

Aastast 2000 töötab H. Elleri nim Tartu Muusikakooli sümfoniettorkestri „Eller sümfoniett” dirigendina ning õppejõuna, alates 2008 ka dirigeerimisosakonna juhatajana. Lilyan on “Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri peadirigent ja kunstiline juht.

Lilyan on teinud koostööd mitmete orkestritega, nende hulgas St. Peterburi Riiklik Akadeemiline Sümfooniaorkester, Moskva Kammerorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Liepaja Sümfooniaorkester, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ning Läti Riiklik koor “Latvija”.

Lilyan on osalenud Vladimir Ponkini, Eri Klasi, Neeme Järvi, Aleksander Dimitrijevi, Neil Thomsoni ja Jorma Panula meistrikursustel. Ta on võitnud ka mitmeid dirigentide konkursse: “Riia 97” ja “Riia 2000”, rahvusvaheline noorte dirigentide konkurss Tallinnas 2002.

2003. aastal saavutas Lilyan II koha J. Panula nim dirigentide konkursil Soomes, Vaasas, Lilyan on „Blue Danube 2013“ ja „Blue Danube 2015“ ooperidirigeerimise konkursi finalist ning 2014.aastal Itaalias, Orvietos toimunud L. Mancinelli nimelise ooperidirigeerimise konkursi finalist.

Lilyan on muusikaagentuuri „Prize Rubin & Partners“ liige.

Proovid toimuvad Tartus, Õpetaja tn. 5 Esmaspäeval kell 18.00 – 21.00 ja Reedel kell 18.00 – 20.00

Hooaeg 2018/19

8. detsember kell 17.00 kontsert Tartu Pauluse kirikus (koostööprojekt)

John Rutter “Mass of the Children”  ESIETTEKANNE EESTIS

solistid: Karmen Puis ja Atlan Karp

Eller Sümfoniett

Dirigent Lilyan Kaiv

24. detsember kell 15.00 Tartu Peetri kirik

Jõulu – Jumalateenistus

10. veebruar  osaleme konkursil

Tuljaku Võistulaulmine

18. veebruar kell 18.00 kontsert Tartu Pauluse kirikus (koostööprojekt)

W. A. Mozart Requiem

solistid: Pirojo Jonas, Kamen Puis, Mehis Tiits, Raiko Raalik

Eller Sümfoniett

Dirigent Lilyan Kaiv

21. aprill

Ülestõusmispühade Jumalateenistus

17. juuni kell 18.00 Tartu Maarja kirik

Kontsert “ALGUS”

Tartu Maarja Kirikukoor

Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkester

Dirigent Lilyan Kaiv

21. juuni Tartu Laulupidu

Juuli 2018 Juubelilaulupidu Tallinnas