Tartu Maarja Kiriku SA

Tartu Maarja kiriku sihtasutus on loodud 17. jaanuaril 2003. aastal EELK Tartu Maarja koguduse ja EELK Tartu praostkonna poolt. Sihtasutuse eesmärgiks on taastada Tartus Pepleri 1 asuv endine Maarja kirik, milles 2009. aasta augustini tegutses Eesti Maaülikooli võimla.

Sihtasutuse kõrgemaks juhtimisorganiks on nõukogu, kes kavandab sihtasutuse tegevust ning korraldab sihtasutuse juhtimist. Nõukogu koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele, kuid mitte harvem kui kaks korda aastas. Sihtasutuse nõukogu koosneb üheksast kuni üheteistkümnest liikmest. Koguduse juhatus nimetab viis kuni seitse liiget;  Tartu praostkond, Tartu linnavalitsus ning Luunja ja Kambja vallavalitsused nimetavad igaüks ühe liikme.

Juhatus juhib ja esindab sihtasutust. Juhatusel on üks kuni kolm liiget. Nõukogu ja juhatuse volitused kestavad kolm aastat.

Sihtasutus võib võtta vastu eraldisi ja annetusi kõigilt füüsilistelt ja juriidilistelt isikutelt. Sihtasutusele tehtavad eraldised ja annetused kantakse sihtasutuse pangaarvele või makstakse kassasse.

Sihtasutuse nõukogu

Urmas Klaas (Tartu), nõukogu esimees
Aivar Aleksejev (Kambja)
Aare Anderson (Luunja)
Kristjan Luhamets (praostkond)
Steffen Manfred Noe (kogudus)
Timo Švedko (kogudus)
Toomas Savi (kogudus)
Jüri Adams (kogudus)
Priit Kama (kogudus)

Sulgudes on märgitud, kelle poolt on nõukogu liige nimetatud.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus

Reg nr 90007402