Töövaldkonnad

Tartu Maarja koguduse muusikaelu on mitmekesine. Muusikakollektiivid esinevad regulaarselt koguduse jumalateenistustel ja esindavad kogudust ka arvukatel esinemistel väljaspool.

Erilist tähelepanu jumalateenistuste kaunistamisele muusikaga pöörab kogudus kirikukalendris olevatel tähtpäevadel. Meelsasti teeme koostööd ka teiste koguduste muusikutega (Tartu Pauluse koguduse kandleprojekt, Valga praostkonna muusikud, Schola Gregoriana Tartuensis).

Kaks aastat on kogudusel olnud väga hea koostöö Pille Lille Muusikute Toetusfondiga. Fond korraldab kõrgel tasemel kontserte, mille tulu läheb Tartu Maarja kiriku taastamise fondi. Koostöö jätkub.

Esile võib tõsta igal aastal kevadel toimuvat kirikute ööd ja Maarja koguduse programmi selles, mis on hoolega ette valmistatud, mitmekesine ja üllatuslik.

Kahel aastal on koguduse eestvõttel, ansambli „Maarjakannel” toel ja UI KMO abil kogudusemajas korraldatud väikekandle koolitusi. Õpetajaks Helle Suurlaht. Osalemas on olnud huvilisi nii Tartu kui ka Valga praostkonnast.

Kogudus tähistab igal aastal rukkimaarjapäeva (15. august) erinevate kontsertidega.

2018. aasta augustis valmis ansambli „Servimus Dominum” poolt sisse mängitud CD „Helid Kessleri orelitelt”. CD on salvestatud Karksi ja Taagepera kirikutes.

Suuremaid muusikaprojekte:

AD 2016: Tartu Maarja kiriku konverents ja laulupäev. Pühendatud A. H. Willigerode 200. sünniaastapäevale ja Tartu Maarja koguduse koori 180. sünnipäevale.

AD 2018: festival „Orelimeister Kessler ja tema aeg”.

Vaimulikke vestlusi kogudusemajas, aga ka abivajaja kodus, haiglas, hoolekandeasutuses saab pidada meie koguduse õpetaja Timo Švedkoga (timo.svedko (at) eelk.ee, tel 553 4529) ja diakoni Urmas Saupõlluga (urmas.saupold (at) eelk.ee, tel 56450559). Koguduse õpetajalt on võimalik paluda ka kodust armulauda.

Eakate teetund

Iga kuu kolmandal kolmapäeval kell 12 toimub kogudusemajas hubane eakate koosviibimine, kuhu kutsutakse eelkõige koguduse liikmeid, kelle vanus on 65 aastat ja enam. Eriti oodatud on need, kel on sellel kuul sünnipäev. Suvekuudel me puhkame, juuni, juuli ja augusti sünnipäevalapsed palutakse septembri kokkusaamisele. Ollakse toiduosaduses, loetakse Jumala sõna ja lauldakse kiriku laulu-ja palveraamatust ja meenutatakse huvitavaid seiku oma elust. Kui võimalik, palume ühisele toidulauale ka midagi kaasa tuua.

Erivajadustega inimeste teenimine

Iga kuu kolmandal neljapäeval kell 16 toimub piiblitund ja 2023. aasta  algusest alustasime ka spetsiaalselt neile mõeldud jumalateenistuste pidamisega. Teenistuste toimumisajad on seotud suuremate kirikupühadega, mis sageli on liikuvad ja nõnda peab neist osasaamiseks jälgima koguduse teateid.
Jumalateenistuste läbiviimisel on kaasatud õpetaja Kaido Soom.

Maarjateater tuli esimest korda kokku 3. juunil 2018, mil toimus meie esimese näidendi – Loone Otsa „Kessleri viled ehk orelimeistri pöörane päev“ – esimene lugemine. Toona ei osanud me veel unistada, et sellest kasvab välja uus teater. Etendus osutus aga väga menukaks, trupp kasvas justkui üheks pereks kokku ja nii otsustasimegi jätkata ning uusi näidendeid lavale tuua.

Teine lavastus „Rupertuse heategu“, taaskord Loone Otsa näidend, esietendus 30. novembril 2018 Tiigi Seltsimajas. Mängisime seda ühtekokku seitsmel korral, neist neli etendust andsime Tartu koolides.

16. mail käesoleval aastal oli meil juba kolmas esietendus – Loone Otsa „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“. Pühendatud on lavastus Eesti suurmehele Johann Voldemar Jannsenile, aga samavõrd tähtsad on etenduses I üldlaulupidu ja noor August Wiera, kellest saab tuntud teatrimees.

Aga kes moodustavad Maarjateatri? Meie trupis on liikmed erinevatest põlvkondadest – noorim liige on hetkeseisuga 6-aastane, vanim üle 70. Koos toimetavad luterlased, katoliiklased ja õigeusklikud, aga ka inimesed, kes ei kuulu ühtegi kirikusse. Lava jagavad eestlased ja venelased. Ükski neist erinevustest ei oma meie jaoks tähendust, sest me jagame ühiseid väärtusi ja meie tähtsaim eesmärk on aidata kaasa Tartu Maarja kiriku taastamisele. Kogu etendusest saadud tulu annetatakse täies mahus Tartu Maarja Kiriku Sihtasutusele. Seega saab iga etenduse külastaja topeltrõõmu osaliseks: rõõm vaatamisest ja rõõm aitamisest!

Kes tahab meie tegemistel silma peal hoida, on teretulnud külastama Maarjateatri lehekülge Facebookis: