Muusika

Tartu Maarja koguduse muusikatöö

Koguduse juures tegutseb lisaks laulukoorile kaks muusikakollektiivi:

• Ansambel „Stella Caeli” koosseisus Ragne Saul (sopran), Lea Hallik (alt), Peeter Laud (tenor), Kalle Loona (bass), Peep Puis (bass), Helene Valpeteris (viiul), Anneli Klaus (alt, orel, klaver)
  • Kandleansambel „Maarjakannel”, juhendaja Anneli Vilbaste

Tartu Maarja koguduse muusikaelu on mitmekesine. Muusikakollektiivid esinevad regulaarselt koguduse jumalateenistustel ja esindavad kogudust ka arvukatel esinemistel väljaspool.

Erilist tähelepanu pöörab kogudus kirikukalendris olevatel tähtpäevadel jumalateenistuste kaunistamisele muusikaga. Meelsasti teeme koostööd ka teiste koguduste muusikutega (Tartu Pauluse koguduse kandleprojekt, Valga praostkonna muusikud, Schola Gregoriana Tartuensis).

Juba mitmeid aastaid on olnud kogudusel väga hea koostöö Pille Lille Muusikute Toetusfondiga. Fond korraldab kõrgel tasemel kontserte, mille tulu läheb Tartu Maarja kiriku taastamise fondi. Koostöö jätkub.

Esile võib tõsta igal aastal kevadel toimuvat kirikute ööd ja Maarja koguduse programmi selle raames, mis on hoolega ette valmistatud, mitmekesine ja üllatuslik.

Koguduse eestvõttel ja ansambli „Maarjakannel” toel ja UI KMO abil kogudusemajas korraldatud väikekandle koolitusi. Õpetajaks Helle Suurlaht. Osalemas on olnud huvilisi nii Tartu kui ka Valga praostkonnast.

Kogudus tähistab igal aastal rukkimaarjapäeva (15. august) erinevate kontsertidega.

2018. aasta augustis valmis ansambel „Servimus Dominum’i” poolt sisse mängitud CD „Helid Kessleri orelitelt”. CD on salvestatud Karksi ja Taagepera kirikutes.

Suuremaid muusikaprojekte:

AD 2016. – Tartu Maarja kiriku konverents ja laulupäev. Pühendatud A. H. Willigerode 200. sünniaastapäevale ja Tartu Maarja koguduse koori 180. sünnipäevale

AD 2018. – Festival „Orelimeister Kessler ja tema aeg”