Vaimuliku muusika ansambel „Stella Caeli”
alustas tegevust 2016. aasta lõpus, ühendades lauljaid erinevatest EELK Tartu ja Valga praostkonna kogudustest ning mitmetelt elualadelt muusikast astrofüüsikani. Ansambel määratleb end EELK Tartu Maarja koguduse muusikakollektiivina.
Ragne Saul (sopran)
töötab Vanemuise teatri raamatu- ja noodikogus ning on seotud toimetajana ka teatriarhiivi ja muusikaetendustega. Muusikahariduse on ta omandanud H. Elleri nimelises Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ragne Saul on töötanud lühemat aega solistina teatris „Vanemuine” ning pikemalt õpetajana H. Elleri nimelises Tartu muusikakoolis ja TÜ Õpetajate Seminaris. Ta on laulnud mitmes kooris ja esinenud ka solistina suurvormide ettekannetel.
Lea Hallik (alt)
kaitses doktorikraadi taimeökoloogia- ja ökofüsioloogia erialal Tartu Ülikoolis ning töötab Tartu Observatooriumis taimkatte kaugseire vanemteadurina. On õppinud muusikaklassis klaverimängu ning võtnud eratunde laulmise (õp. Aino Kõiv, Germάn Gholami Torres-Pardo) ja löökpillide (õp. Raivo Rebane) alal. Osalenud Lilian Langsepa gregooriuse laulu ja kontrapunkti kursustel. Laulnud mitmes kooris (sh. ESL suvekooli suurvormikoorid, Elleri Kontsertkoor).
Peeter Laud (tenor)
on inseneriteaduste doktor informaatika erialal ning töötab Cybernetica AS teadusdirektorina. Ta on õppinud muusikaklassis klaverimängu ning viimased paarkümmend aastat laulnud Tartu Akadeemilises Meeskooris.
Peep Puis (bass)
õppis 1980–83 Tartu Riiklikus Ülikoolis õigusteadust, 1984–92 Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis laulmist (õpetaja Aino Kõiv), lõpetanud 2000. a Tartu Ülikooli avatud ülikoolis teatrikorralduse eriala.
Olnud 1983–2004 Vanemuise ooperikoori solist, laulnud 1987–2004 teatri madrigalikooris (koori asutajaliige). Juhtis 1990–2000 meesansamblit Viies Ratas (asutajaliige). Osales 2002. a Savonlinnas (Soome) ja 2012 Trondheimis (Norra) ooperikooris. Kirjutanud ja tõlkinud laulutekste, sh koostöös ansambliga Justament kantrimuusikalid „Üksildase poni hotell” (1988) ja „Väikese röövli hotell” (1989); Vanemuise repertuaaris „Mowgli” (1995), „Ooh, Pinocchio” (1999). Teinud 1994–2002 raadios (Tartu Raadio, Elmar, Kuku) muusika- ja teatrisaateid. Asutanud 4 koori, laulnud koorides ja ansamblites. Tegutseb õhtujuhi, esineja ja tseremooniameistrina, töötab aastast 2006 perekonnaseisuametnikuna (Tartu Linnavalitsus). Eesti Autorite Ühingu liige (1995), autor (laulud: tekstid, muusika, seaded).
Helena Valpeteris (viiul)
alustas muusikaõpinguid Tartu I Muusikakoolis, jätkas Tartu H.Elleri nimelises Muusikakoolis ja Tallinna Konservatooriumis, mille lõpetas 1981. aastal. Töötab teater “Vanemuine” sümfooniaorkestri I viiuli rühmamängijana ja õpetab viiulimängu Tartu I Muusikakoolis. Üle 20 aasta on aktiivselt tegelenud varajase muusikaga, mänginud mitmetes vanamuusikakollektiivides ja esinenud nende koosseisus Rootsis, Soomes, Lätis ja Leedus.
Ansambel „Stella Caeli” pühendus oma tegevuse algperioodil barokkmuusikale. 2017. aastal alustas ansambel Cyrillus Kreegi loomingu uurimist. 2018. aastaks valmis kontsertkava C. Kreegi loomingust. 2018. aasta teises pooles on „Stella Caeli” pühendunud Kiriku Laulu- ja Palveraamatu koraalide erinevatele seadetele ja tõlgendustele. Ansambel on esinenud paljudes kirikutes üle Eesti ning teinud koostööd mitmete muusikutega.