Kandleansambel “Maarjakannel”

Ansamblisse kuuluvad inimesed, kellele meeldib kandlemuusika. Igal ajal võetakse vastu ka uusi liikmeid. Nooditundmise oskus ei ole vajalik. Mängitakse erilise süsteemi abil, kus kandle keeled on nummerdatud ning vaja on vaid teada õiget aega, millal neid keeli tõmmata. Nii sünnivadki imelised helid, millest tunnevad rõõmu nii mängijad kui ka kuulajad. Mängijate vanusel ei ole piire. Kandlemuusika ühendab kõiki, lastest kuni eakateni.

Ansambli muusikaline juht on Anneli Vilbaste ja kooshoidja Kadri Isak.

Ansambel esineb peamiselt Tartu Maarja koguduse sündmustel, nii jumalateenistustel kui ka eraldi kontserdiprogrammidega. Tore mälestus on ka esinemisest Haaslava valla laste jõulupeol. „Maarjakannel” on ka kahel korral vahendanud väikekandle koolitust kõigile soovijaile. Õpetajaks oli Helle Suurlaht. Loodetavasti koolitused jätkuvad.

Kandlemängu hooaeg kestab sügisest kevadeni.

Hea kandlemuusika sõber! Tule mängima „Maarjakandle” ridadesse! Oma kannelt ei pea olema. Selle saab kohapealt. Infot saab Kadrilt (tel 58034424).