Toetamise põhimõtted

Suur tänu kõigile, kes on toetanud Maarja kiriku taastamist! Suur tänu annetuste, abi, hea nõu, toetava sõna ja eestpalvete eest!

Tahame Maarja kirikus jäädvustada kõigi kiriku taastamiseks kaasa aidanute nimed. Selle jaoks on Tartu Maarja Kiriku SA koostanud vastava statuudi:

Tartu Maarja kiriku taastamise toetajate tänamise ja jäädvustamise põhimõtted

1. Kiriku taastamise toetajatena jäädvustatakse need, kes on oma annetuse teinud kuni kiriku valmimiseni See ei välista hiljem kiriku renoveerimise ja muude sarnaste tööde toetajate jäädvustamist eraldi taastamise toetajatest.

2. Jäädvustatakse kõik annetajad, kes ei ole sellele vastu.

3. Annetajate tunnustamisel tuuakse nende panust esile eraldi nimetustega:

Kuni 2499, 99 eurot (juriidilisele isikule kuni 4 999, 99) – annetus
2 500 – 4 999, 99 eurot (juriidilisele isikule 5 000 – 24 999, 99) – väärikas annetus
5 000 – 24 999, 99 eurot (juriidilisele isikule 25 000 – 49 999, 99) – helde annetus
25 000 – 49 999, 99 eurot (juriidilisele isikule 50 000 – 99 999, 99) – suurannetus
50 000 ja rohkem eurot (juriidilisele isikule 100 000 ja rohkem) – ajalooline annetus

4. Eelnevalt kirjeldatud viies järgus kantakse annetajate nimed peasissekäigu ümbruses paiknevatele tornijalgadele või sõltuvalt sisekujunduse lahendusest muusse kohta peasissekäigu vahetus läheduses. Annetajate loetelu alustatakse ülaltpoolt ajaloolise annetuse tegijatest ning lõpetatakse allpool annetuse tegijatega nimedega ja tänuga anonüümsetele annetajatele. Annetuse tegijate nimed jäädvustatakse tähesuurusega, mis proportsioonis nende annetuse suurusjärguga. Toetused, mis on antud heategevuslike kontsertidena, teenustena, materjalidena ja muu taolisel viisil, jäädvustatakse võimalust mööda ümber arvestatuna samasse skaalasse.

5. Koguduse koduleheküljel jätkatakse kõigi annetajate nimede lisamist annetajate nimekirja.

6. Koguduse jõululehes trükitakse kõigi möödunud aasta annetajate nimed.

7. Antakse välja raamat Maarja kiriku ajaloo ja taastamise kohta ning raamatus avaldada ka kõigi annetajate nimed.

8. Konkreetse eseme või objekti (nt kroonlühtri, oreli, torni vms) annetaja nimi võib sobival viisil jäädvustada annetatud esemel. See võib toimuda lisaks vastava annetaja jäädvustamisele punktis 3 kirjeldatud korras, mitte selle asemel.

9. Annetajatele, kes on teinud vähemalt „väärika“ annetuse, saadetakse kutse kiriku pühitsemisjumalateenistusele, mis on ühtlasi tänujumalateenistus annetajatele.

10. Annetajatele, kes on teinud vähemalt „väärika“ annetuse, antakse eraldi valmistatud tänumeene. Väiksemate annetuste tegijaid tänatakse selleks eraldi välja antud koguduse infolehega.

11. Annetajate tänamise põhimõtete edasise täpsema rakendamise otsustab Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse nõukogu kooskõlatult EELK Tartu Maarja koguduse juhatusega.

Tänamise ja jäädvustamise põhimõtted kinnitatud Tartu Maarja Kiriku SA nõukogu poolt 15.05.2010