Tartu Maarja Kirikukoor Soli Deo Gloria

Miks on kooril nii pikk ja poolenisti ladinakeelne nimi? Üks põhjus on see, et jätkame 1836. aastal loodud Tartu Maarja Kirikukoori tööd, teisalt aga tahame kanda koorile kunagi Tuuliki Jürjo poolt pandud nime Soli Deo Gloria. Eesti keeles tähendab see „Üksnes Jumalale olgu au!“ Nii tahamegi koorina otsida tunnustust mitte iseendale, vaid üksnes Jumalale, täites sellega ka Jeesuse misjonikäsku – evangeeliumi tuleb kuulutada kõikidele rahvastele.

Meie igatsus on olla osa koguduse ühtehoidvast ja armastavast perekonnast, olles samas ka koorina sõpruskond – kanda üksteise koormaid, palvetada üksteise eest, olla toeks ja julgustuseks nii rõõmudes kui ka muredes.

Tahame pühapäevastel jumalateenistustel koguduselaulu toetada. Esimeseks suureks ülesandeks on aga kaasateenimine jõuluõhtu jumalateenistusel, olles nendeks, kelle kohta apostel Paulus kirjutab Rooma kirjas (Rm 10:18): “Kogu maale on kostnud nende hääl ja ilmamaa äärteni nende sõnad.”

Muusikatöö juht Helika Gustavson-Rätsep

Tartu Maarja kirikukoori koduleht