Annetused taastamiseks

Ka Sinul on võimalik olla kirikuehitaja

Annetamistingimused

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse (reg nr 90007402, aadress Pepleri 1, Tartu) põhikirjaliseks eesmärgiks on EELK Tartu Maarja kogudusele kogudusetööks vajaliku kirikuhoone valmimise tagamine.

Selle eesmärgi täitmiseks ehk Tartu Maarja kiriku taastamiseks kogub sihtasutus sihtotstarbelisi annetusi. Annetamiseks on mitu võimalust.

• Sularaha annetusi saab teha EELK Tartu Maarja koguduse kantseleis T-N kl 9-13. Aadress Pepleri 1, Tartu.
  • Nimelise annetuse saab teha Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse (Pepleri 1, 51003 Tartu, reg.nr 90007402)  Swedbanki kontole EE132200221021269201.
  • Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid. Anonüümse annetuse saab teha helistades
    • 900 1842 annetad 5 eurot
    • 900 1941 annetad 10 eurot
    • 900 2019 annetad 50 eurot

Alates 2021. aasta novembrist kogub Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus annetusi kiriku katuse ning lõuna poolse otsa töö- ja olmeruumide kandevkonstruktsioonide ehitamiseks. Vajamineva summa hinnanguline eesmärk on ca 1 000 000 eurot + käibemaks.

Samal ajal annetuste kogumisega kiriku katuse ning lõuna poolse otsa töö- ja olmeruumide kandevkonstruktsioonide ehitamiseks, algavad 2023. aasta mais III ehitusetapi tööd. Selles etapis teostatakse torniosa välitööd ning valmivad torniosa siseruumid, milles on olemas kõik igapäevaseks toimetamiseks vajalikud kommunikatsioonid, ehitatakse välja vaheseinad, paigaldatakse avatäited ja lift, teostatakse siseviimistlus. III etapi tööd on finantseeritud ettevõtja Janek Veeberi ja Tartu linna poolt.

2019.-2021. aastal kogus Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus annetusi Maarja kiriku torni taaspüstitamiseks  (II ehitusetapp). 23. detsembriks 2021. aastal sai kiriku torni müüriosa valmis ning 2022. aasta septembriks olid kõik torni kehandi tööd lõpetatud. Sh paigaldatud tornikiiver koos kuke ja keraga, torniosa uued aknad ja neli uut kella – Usk, Lootus, Armastus ja Rõõm. Kellad valati Saksamaal Petit & Gebr. Edelbrock kellatöökojas.  Tööde maksumus oli pisut alla 1,1 miljoni euro. 2023. aasta kevadel paigaldati Maarja kiriku kellarõdu aknad. Puidust ribiaknad on alumises osas 80 cm kõrguselt vaatetorni tarvis klaasitud. Aknad valmistati Saksamaal tammepuidust.

Torni töid teostas Embach Ehitus OÜ. Kuke autor on metallikunstnik Karin Kivisild, kera valmistas Nordic Metal Works OÜ, tornikiivri metallkarkassi Lumina Metall OÜ, torni plekitööd teostas Rainter OÜ,  torniosa uued aknad valmistas Salava Grupp OÜ, kellad valati Saksamaal Gescheri linnas asuvas Petit & Gebr Edelbrock valukojas Ellen Hüeskeri juhtimisel. Kellade tellimise protsessis nõustas Tartu Maarja kiriku Sihtastutust ja kellad ka paigaldas Toomas Mäeväli. Kelli ehtivaid Tartu Maarja kihelkonna vöömustreid tutvustas Maarja kogudusele ja sihtasutusele muuseumi teadur, etnoloog Reet Piiri.  Maarja kiriku taastamisel hoiab silma peal ehitusinsener-omanikujärelvalve Riivo Klaas, muinsuskaitselist järelvalvet teostab Anu Kulbach.

Kiriku taastamise I etapp valmis 2019. mai alguseks ning selle raames lammutati vana põranda aluspostid, rõdud, kiriku sisemuses tehti väljakaeved, valati taldmikud, ehitati betoonplokkidest kandvad siseseinad, valati vahelaed, trepid, ehitati ajutised piirded kirikusaalile ja käigutee peauksest. Töid teostas AS Eviko. Tööde maksumus oli 200 000 eurot + käibemaks.

Tartu Maarja kiriku taastamiseks viidi 2011. aastal läbi ideekonkurss. 11 võidutöö seast valiti võitjaks KOKO Arhitektide töö “Noa”.

Tulumaksusoodustus

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus on tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirjas.

See tähendab, et eraisik saab annetuselt tulumaksu tagasi taotleda. Annetaja isikukoodi ja annetuse summa edastame Eesti Maksu- ja Tolliametile ning see kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonis.

Ettevõtte jaoks on tulumaksusoodustusega annetus, mis moodustab kuni 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% jooksva kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavast palgafondist – vastavalt ettevõtja enda valikule. Ühel kalendriaastal saab kasutada ainult ühte piirmäära ja kui see piir ületatakse, tuleb ülejäänud osalt tulumaks maksta.

Ka juriidiliste isikute annetuste kohta edastab Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus andmed maksu- ja tolliametilt järgmise majandusaasta alguses.

Privaatsustingimused

Taastamisest loe postituste rubriigist