5,00

Tartu Maarja kiriku taastamiseks on palju põhjuseid. Kuus meie head sõpra on avanud oma südame ja jagavad oma toetamise põhjuseid video vahendusel.

Hea inimene, võid olla meiega – võid olla kirikuehitaja.

Palume selleks Sinult sihtotstarbelist annetust Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse arveldusarvele. Summa määrad ise vastavalt võimalusele. Piskust saab palju, koos suudame kõike!

Rubriik:

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse (reg nr 90007402, aadress Õpetaja 5, Tartu) põhikirjaliseks eesmärgiks on EELK Tartu Maarja kogudusele kogudusetööks vajaliku kirikuhoone valmimise tagamine.

Selle eesmärgi täitmiseks ehk Tartu Maarja kiriku taastamiseks kogub sihtasutus sihtotstarbelisi annetusi. Annetamiseks on mitu võimalust.

Tornikivi annetused

Torniehituse lõpuni on võimalik soetada annetuse eest oma isiklik tornikivi. Kiviannetuse tegemiseks on vajalik etteregistreerimine telefonil 56650956 või e-mailil silvia.leiaru@eelk.ee Kivile saad kirjutada oma nime, mõtte, soovi vms.

Nimelised annetused

saab teha Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse (Õpetaja 5, 51003 Tartu, reg.nr 90007402)  Swedbanki kontole EE132200221021269201.

Annetustelefonid

Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid. Anonüümse annetuse saab teha helistades

• 900 1842 annetad 5 eurot
    • 900 1941 annetad 10 eurot
    • 900 2019 annetad 50 eurot

Alates 2021. aasta novembrist kogub Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus annetusi kiriku katuse ning töö- ja olmeruumide kandevkonstruktsioonide ehitamiseks. Vajamineva summa hinnanguline eesmärk on ca 800 000 eurot + käibemaks.

2019.-2021. aastal kogus Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus annetusi Maarja kiriku torni taaspüstitamiseks. 2021. aasta jooksul saab kiriku torni müüriosa valmis ning 2020. aasta jaanipäevaks saavad paika ka tornikiiver ja torniosale paigaldatud aknad. Nendeks töödeks vajaminevad vahendid on juba olemas! Suur tänu kõikidele annetajatele.

Kiriku taastamise I etapp valmis 2019. mai alguseks ning selle raames lammutati vana põranda aluspostid, rõdud, kiriku sisemuses tehti väljakaeved, valati taldmikud, ehitati betoonplokkidest kandvad siseseinad, valati vahelaed, trepid, ehitati ajutised piirded kirikusaalile ja käigutee peauksest. Töid teostas AS Eviko. Tööde maksumus oli 200 000 eurot + käibemaks.

Tartu Maarja kiriku taastamiseks viidi 2011. aastal läbi ideekonkurss. 11 võidutöö seast valiti võitjaks KOKO Arhitektide töö “Noa”.

Maksusoodustustest

Tartu Maarja Kiriku SA on tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirjas.

See tähendab, et eraisik saab annetuselt tulumaksu tagasi taotleda. Annetaja isikukoodi ja annetuse summa edastame maksu- ja tolliametile ning see kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonis.

Ettevõtte jaoks on tulumaksusoodustusega annetus, mis moodustab kuni 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% jooksva kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatavast palgafondist – vastavalt ettevõtja enda valikule.

Ka juriidiliste isikute annetuste kohta edastab fond andmed maksu- ja tolliametilt järgmise majandusaasta alguses.