Kiriku taastamise I etapp on lõppenud

16. mail 2019 tähistasime postipapa Jannseni 200. sünniaastapäeva. Koos sellega kutsusime esimest korda peale Tartu Maarja kiriku taastamise I ehitusetapi lõpetamist kirikusse külalised.

I etapp on lõppenud

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus võttis kiriku taastamise I etapi ehitustööd ehitajalt vastu 6. mail 2019. Tegelikult lõppesid ehitustööd aga juba nädalapäevad või rohkemgi enne seda. Toimetamist, koristamist jm oli kirikus veel omajagu.

I etapi raames said lammutatud põranda aluspostid, rõdud, kiriku sisemuses tehtud väljakaeved, valatud taldmikud, ehitatud betoonplokkidest kandvad siseseinad, valatud vahelaed, trepid, ehitatud ajutised piirded kirikusaalile ja  käigutee peauksest.

Kirikusaali uus siselahendus võimaldab tulevikus kirikuhoonesse mahutada koguduse erinevad töövaldkonnad ning toetab kujunemist kogukonnakeskuseks. Mitmed erinevate suurustega ruumid pakuvad võimalusi huvitegevusteks ja kooskäimisteks.

Jannsen 200

16.mai hommikul algas kirikuhoones juba varakult. Kell 8 toimus hommikupalvus, kus kaasa teenisid Väägvere Pasunakoor ja Tartu Maarja kirikukoor. Palvuse viis läbi Tartu praost Ants Tooming.

Tähtpäevale kohaselt ei puudunud ka tervitused ning esinemised. Jannsen 200 juubelipeo hommikutervituse edastas Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse poolt teabejuht Sten Weidebaum. Esines Miina Härma Mudilaskoor dirigent Külli Karaski juhtimisel.

Kogu päeva Tartu erinevates paikades väldanud Jannsen 200 pidustustele pani punkti Maarja kirikus kell 19 alanud Maarjateatri etendus „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“.

Etenduse eel võtsid sõna Tartu linnapea Urmas Klaas, Eviko esindaja Rein Murumägi ja koguduse juhatuse esimees Lea Saar.

Peale etendust oli kõigil külalistel võimalik jääda pidusöögile, nagu sünnipäevadel ikka kohane. Koguduse vabatahtlikud olid etenduse tarvis valmistanud peaaegu 1000 võileiba.

Täname kõiki, kes päeva õnnestumisse panustasid!