Ülemaailmne Maarjapäevade korjandus

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus korraldab 15.08.-8.09.2019 oma kiriku taastamiseks ülemaailmset Maarjapäeva korjandust. Osalema on oodatud kogudused, asutused, ettevõtted ja eraisikud.

Ajavahemik jääb kahe maarjapäeva – rukkimaarjapäeva ja ussimaarjapäeva vahele ning on seotud lisaks neitsi Maarja taevaminekupühale ja sünnipäevale ka Tartu Maarja koguduse sünnipäevaga, milleks loetakse rukkimaarjapäeva 1224. aastal. Kogudus tähistab tänavu 795. aastapäeva kogudusemajas kontserdiga „Suvine pastoraal“.

Kolme ja poole nädalase perioodi vältel on oodatud kogudused, asutused/ettevõtted ja eraisikud üle maailma koguma annetusi Tartu Maarja kiriku torni taastamiseks. Koostöös EELK konsistooriumiga on Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus leidnud juba partnereid Saksamaalt, USAst ja Eestist. Lisaks on Sihtasutus tegemas koostööd Soome koguduste ja väliseestlaste kogukondadega.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub torni taastamiseks 1 miljon eurot, ehk 200 000 ehituskivi maksumusega 5 eurot tükk. 9 augusti seisuga on kogutud üle 47 600 kivi.

Kui ka Sina tunned, et Tartu Maarja kirik – eestluse sümbolhoone ja laulupeo häll vajab taastamist, siis on Sul võimalus hakata kirikuehitajaks. Rahalise annetuse võid teha allolevatel andmetel. Infot võid jagada oma sõpradega või hoopis korraldada korjanduse oma asutuses, ettevõttes või kogukonnas.

Nimelise annetuse saab teha sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201.

Anonüümse annetuse saab teha helistades

900 1842 annetad 5 eurot,

900 1941 annetad 10 eurot,

900 2019 annetad 50 eurot.